İşletme İktisadı Enstitüsü Mezunlar Derneği(İMED), 60. Kuruluş Yılı Etkinliklerine “Mezunlara Plaket Töreni” ile başladı

Türkiye’nin en eski sivil toplum kuruluşlarından biri olan İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi, İşletme İktisadı Enstitüsü Mezunlar Derneği (İMED), kuruluşunun 60. yılı kutlamaları kapsamında ilk etkinliğini, 7 Mayıs 2017 tarihinde İstanbul Armada Oteli’nde düzenlenen “Plaket Töreni” ile gerçekleştirdi.

250’den fazla mezun üyenin katıldığı törende 15 ve 30 hizmet yılını tamamlamış dernek üyelerine plaketleri İşletme İktisadı Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Yakup SELVİ ve İMED Genel Başkanı Bülent ALKAYA tarafından takdim edildi.

Törene, İşletme Fakültesi ve İşletme İktisadı Enstitüsünden mezun olup akademik kadrolarda halen ülke eğitimine katkı sağlayan Prof.Dr.Oktay ALNIAK, Prof.Dr.Peyami Sefa ÇARIKÇIOĞLU, Prof.Dr.İlhan ERDOĞAN, Prof.Dr.Ergün EROĞLU, Prof.Dr.Kemal Güven GÜLEN, Prof.Dr.İsmail KAYA, Prof.Dr.Tamer KOÇEL, Prof.Dr.Işıl PEKDEMİR, Prof.Dr.Recep PEKDEMİR, Prof.Dr.Recep İbrahim PINAR, Prof.Dr.Fatih SEMERCİÖZ, Prof.Dr.Erdal TEKARSLAN, Prof.Dr.Güngör TUNCER, Prof.Dr.Hayri ÜLGEN, Prof.Dr.Göksel YÜCEL, Prof.Dr.Ahmet YÜKSEL, Yrd.Doç.Dr. Ahmet Gökhan ACAR, Dr.Akif EMİROĞLU, Dr.Yonca Tomaç TUNÇ gibi öğretim üyeleri de katıldı ve kendilerine plaketleri sunuldu.

Törende açılış konuşması yapan İMED Genel Başkanı Bülent Alkaya; “Enstitümüz ve Mezunlar Derneği yıllardır işbirliği içinde çalışıyor ve çalışmaya devam edecek. Mezunlarımızın iş hayatında dayanışma içinde olması yeni istihdam imkânları oluşmasında önemli katkı sağlıyor” dedi. Konuşmasında aidiyet bilincinin önemini de vurgulayan Alkaya, İMED’in mezunlar arasındaki iletişimi ve birlikteliği güçlendirmek için çalışmalarına devam edeceğini belirtti.