İşletme İktisadı Enstitümüzün değerli mezunları,

Öncelikle bizlere oldukça ve çokça emeği geçmiş değerli hocalarımızı şükranlarımı sunuyorum, ebediyete intikal etmiş hocalarımızı da rahmetle anıyorum, tüm üyelerimizi sevgi ile selamlıyorum.

Enstitümüzün eğitim sistemi, farklı eğitim kurumlarınca birçok defa kopyalanmak istenmiş ise de, orijinaline çok uzak kalması sebebiyle başarılamamıştır. Enstitümüzü bu kadar farklı ve değerli kılan etkenler nelerdir? Dünya genelinde sıra dışı eğitime sahip olan kurumların başarısında ilk kriter, yüksek kaliteli ve deneyimli eğitim kadrosudur. Bu kurumlar eğitim, öğretim, araştırma ve geliştirme için yüksek mali bütçeleri vardır. Kurumun eğitim kadrosunu oluşturan öğretim üyeleri sıra dışı yüksek mesleki formasyonlara sahiptirler. İsimleri ülke sınırlarını aşar ve genellikle dünya genelinde kendi disiplinlerinde tanınan ve adından çokça söz edilen hocalardır. İşte bizim Enstitümüz bu kriterlerden dolayı farklıdır. Üniversite-Sanayi işbirliğinin uygulanması temel felsefesi ile Enstitümüzün kuruluşunu gerçekleştiren hocalarımıza ve sanayicilerimize minnet borçluyuz.

Güçlü eğitim kurumları, mezunlar dernekleri ile daha da güçlüdür. Mezunlar derneği, iş hayatına atılan üyelerinin yanındadır. Onların sosyal çevrelerini oluşturur. Mezuniyet sonrası yaşam boyu eğitim süreçlerinde aktif rol oynar. Dernek sosyal faaliyetlerde bulunan canlı bir organizasyondur. Üniversite-Sanayi iş birliğinde en önemli bir köprüdür. Derneklerin asli görevi üyelerinin mesleki misyonlarına uygun faaliyette bulunmanın yanında, bir sivil toplum kuruluşu olarak da toplumun diğer tüm kesimlerine karşı sosyal yükümlülüklerinden asla kaçınamazlar.

Siyasetle uğraşmayacağız ancak, siyasilerin derneğimize katkı sağlamaları için onlarla her düzeyde temas halinde olacağız. Siyasilerin gücünü, derneğimizin, üyelerimizin ve derneğimizden fayda sağlayacak kesimlerin menfaatleri doğrultusunda kullanacağız. Derneğimizin popülaritesinin yükselmesi ve derneğimizin çekim merkezi olması için çalışacağız. Aklın yaş’ta değil, başta olduğunu bilmekteyiz. Bu nedenle derneğimizin her yaşta, her mevkide üyelerinin ve dostlarının aklına ve yardımına ihtiyacı vardır. Kısaca her üyemizin, dostumuzun fikrine, düşüncesine ihtiyacımız vardır, zira düşüncenin maliyeti yoktur.
Geçmiş dernek yönetimlerimizin, danışma kurullarımızın, üyelerimizin ve bilhassa Fakülte ve Enstitü hocalarımızın deneyim ve tavsiyeleri yolumuzu aydınlatacaktır. Dernek Yönetimimiz dil, din, mezhep, ırk, renk, farkı ile her türlü ayrımcılığın karşısında olup, demokratik düşünce yapısına sahiptir. Demokrasinin temel gereği tüm üyelerimize eşit mesafede olup, sevgi ve bilhassa karşılıklı saygı kavramlarına özen göstereceğiz. Gün, geçmişte yaşanmış alınganlıklardan, kırgınlıklardan arınma zamanıdır. Zaman dostluk, kardeşlik, arkadaşlık gibi yapıcı ve samimi duygularla güzel değerleri yaratmak için el ele verme zamanıdır. Gün, güzel günler görme zamanıdır.

Saygı ve sevgilerimle,

Bülent ALKAYA
İMED Genel Başkanı

Bizi takip edin

118,193BeğenenlerBeğen
311TakipçilerTakip Et
59,063TakipçilerTakip Et
6,610AbonelerAbone